نحوه آپدیت کنترل کننده بی سیم Xbox توسط ویندوز

نحوه آپدیت کنترل کننده بی سیم Xbox

به روزرسانی کنترلر بی سیم Microsoft با استفاده از رایانه Windows 10 بسیار آسان است. شما فقط باید یک برنامه Microsoft را بارگیری کنید‌، کنترل کننده خود را به برق متصل کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. در اینجا نحوه آپدیت کنترل کننده بی سیم Xbox در ویندوز آورده شده است.

  • چرا باید Xbox Controller خود را به روز کنم؟

کنترل کننده بی سیم Xbox کنترل کننده ای است که با کنسول های Xbox Series X و Series S عرضه می‌شود‌، اما همچنین با رایانه های شخصی Windows‌، دستگاه های Apple و موارد دیگر نیز کار می‌کند. مایکروسافت مرتباً به روزرسانی های میان افزار را منتشر می‌کند که عملکرد کنترل کننده را بهبود می‌بخشد یا مشکلات سازگاری را با Steam‌، تلفن های اندرویدی‌، Apple TV و آیفون برطرف می‌کند. بنابراین اگر با کنترل کننده Xbox خود مشکلی دارید‌، ممکن است با به روزرسانی نرم افزار این مشکل برطرف شود.

نحوه آپدیت کنترل کننده بی سیم Xbox

از آنجا که می‌توانید کنترل کننده بی سیم Xbox را جداگانه خریداری کنید و از آن با تلفن هوشمند یا رایانه شخصی خود استفاده کنید‌، می‌توانید از رایانه Windows 10 خود نیز برای به روزرسانی آن استفاده کنید. برای این کار‌، دستگاه Windows خود را راه اندازی کنید و برنامه Xbox Accessories را از Microsoft Store بارگیری کنید.

نحوه آپدیت کنترل کننده بی سیم Xbox

پس از بارگیری‌، برنامه را راه اندازی کرده و کنترل کننده بی سیم Xbox را با استفاده از پورت USB واقع بین دکمه های LB و RB به کامپیوتر خود وصل کنید. برای این کار به کابل USB Type-C نیاز دارید.

بعد از اتصال آن‌، برنامه Xbox Accessories کنترل کننده را تشخیص می‌دهد. اگر سیستم عامل داخل کنترل کننده آخرین نسخه نیست‌، دکمه “به روزرسانی مورد نیاز” را در زیر تصویر کنترلر بر روی صفحه خود مشاهده خواهید کرد. کلیک کنید.

نحوه آپدیت کنترل کننده بی سیم Xbox

در مرحله بعدی‌، هشداری را مشاهده خواهید کرد که از شما می‌خواهد مطمئن شوید کنترل کننده به درستی متصل شده و به شما هشدار می‌دهد دستگاه را در حین به روزرسانی منتقل نکنید. وقتی آن را خواندید و دستورالعمل ها را دنبال کردید‌، روی “ادامه” کلیک کنید.

نحوه آپدیت کنترل کننده بی سیم Xbox

برنامه Xbox Accessories اکنون بارگیری و نصب به روزرسانی را شروع می‌کند.

 

نحوه آپدیت کنترل کننده بی سیم Xbox

پس از پایان کار‌، علامت تیک سبز را در بالای عکس کنترلر مشاهده خواهید کرد. روی «بعدی» کلیک کنید.

نحوه آپدیت کنترل کننده بی سیم Xbox

کار تمام است. کنترل کننده شما اکنون به روز است.

Source:HowToGeek

علی رامرودی
ارسال دیدگاه