نحوه ارسال ایمیل به گیرندگان ناشناخته در Gmail

ارسال ایمیل به گیرندگان ناشناخته در Gmail

اگر به دنبال ارسال ایمیل با Gmail به تعداد زیادی از گیرندگان ناشناخته هستید‌، ممکن است بخواهید آدرس ایمیل آنها را از دیگران پنهان کنید. انجام این کار با استفاده از blind carbon copy (BCC) آسان است.

ارسال ایمیل به گیرندگان ناشناخته در Gmail در وب

با ارسال نامه الکترونیکی به عنوان BCC به آدرس های خاص‌، می‌توانید بدون شناسایی همه گیرندگان ایمیل ارسال کنید. اگر می‌خواهید این کار را با استفاده از Gmail در مرورگر وب خود انجام دهید‌، وب سایت Gmail را باز کنید و دکمه “نوشتن” را انتخاب کنید تا پیام جدیدی باز شود.

ارسال ایمیل به گیرندگان ناشناخته در Gmail

اگر در پایین یک زنجیره ایمیل موجود به یک ایمیل پاسخ می دهید (یا آن را بازارسال می‌کنید)‌، دکمه پاسخ Pop-Out را در گوشه بالا سمت راست جعبه پاسخ سریع انتخاب کنید تا در گیرندگان مورد نظر تغییراتی ایجاد کنید.

ارسال ایمیل به گیرندگان ناشناخته در Gmail

در کادر “پیام جدید”‌، پیام ایمیل را به مشخصات خود بنویسید‌، متن و موضوع مورد نظر را در صورت لزوم اضافه کنید (یا در صورت پاسخ دادن یا ارسال یک زنجیره ایمیل موجود‌، آن را ویرایش کنید). می‌توانید گیرنده اصلی (با همه گیرندگان دیگر به اشتراک گذاشته شود) را در کادر قسمت “به” اضافه کنید‌‌، اما این مورد لازم نیست. برای افزودن یک گیرنده BCC و پنهان کردن آدرس ایمیل آن گیرنده از پیام‌، با این حال‌، گزینه “BCC” را که در سمت راست کادر قسمت “به” قرار دارد انتخاب کنید.

ارسال ایمیل به گیرندگان ناشناخته در Gmail

با این کار یک جعبه “BCC” بلافاصله زیر قسمت “به” قرار می‌گیرد. قبل از انتخاب گزینه “ارسال” برای ارسال ایمیل‌، آدرس های ایمیل مختلف یا لیست های ایمیل را که می‌خواهید پیام خود را برای آنها ارسال کنید اضافه کنید.

ارسال ایمیل به گیرندگان ناشناخته در Gmail

پس از باز شدن‌، آدرسه‌ای رایانامه‌ای که در کادر قسمت “BCC” قرار داده‌اید از نظر سایر گیرندگان (از جمله سایر گیرندگان BCC) پنهان می‌شوند. با این حال‌، سایر عناصر ایمیل قابل مشاهده خواهند بود‌، از جمله آدرس‌های ایمیل استاندارد یا کپی کربنی (CC).

ارسال ایمیل به گیرندگان ناشناخته در Gmail در دستگاه های تلفن همراه

امکان ارسال ایمیل به گیرندگان ناشناخته در Gmail در برنامه تلفن همراه برای Android ، iPhone یا iPad نیز موجود است. برای شروع‌، برنامه Gmail را در دستگاه خود باز کنید و روی دکمه “نوشتن” در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید.

ارسال ایمیل به گیرندگان ناشناخته در Gmail

برای پاسخ به آن پیام می‌توانید گزینه Reply را در یک ایمیل موجود انتخاب کنید یا روی نماد منوی سه نقطه> Forward ضربه بزنید تا در عوض باز ارسال شود.

ارسال ایمیل به گیرندگان ناشناخته در Gmail

در فهرست “نوشتن”‌، با استفاده از منوی کشویی “از”‌، ایمیلی را که می‌خواهید از طریق آن ایمیل ارسال کنید‌، انتخاب کنید. متن ایمیل را در صورت لزوم‌ با اضافه کردن یک عنوان موضوع و متن اصلی کافی بنویسید. هم‌چنین می‌توانید یک گیرنده اصلی ایمیل در جعبه “به” اضافه کنید‌، اگرچه این مورد لازم نیست. برای افزودن یک یا چند گیرنده BCC‌، روی پیکان رو به پایین در سمت راست کادر “به” ضربه بزنید.

ارسال ایمیل به گیرندگان ناشناخته در Gmail

این باعث می‌شود که زمینه های CC (کپی کربن) و BCC (کپی کربن کور) برای استفاده از شما قابل مشاهده باشد. برای افزودن گیرنده هایی که پنهان می‌مانند‌، آدرس‌های ایمیل گیرندگان را تایپ کنید (یا نام لیست ذخیره شده را تایپ کنید) در کادر قسمت “BCC”. وقتی برای ارسال ایمیل آماده شدید‌، روی دکمه ارسال در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

ارسال ایمیل به گیرندگان ناشناخته در Gmail

موضوع و محتوای ایمیل پس از دریافت برای همه در دسترس خواهد بود‌، اما آدرس های ایمیل گیرنده BCC پنهان خواهد ماند. خوشحال می‌شویم نظرات شما را داشته باشیم.

Source:https://HowToGeek

علی رامرودی
ارسال دیدگاه