با ” صندوق پنهان پیام‌ها” در فیسبوک آشنا شوید

صندوق پنهان پیام‌ها

به طور معمول هنگام دریافت پیام در شبکه های احتماعی مختلف با هشداری روبرو می‌شویم. از این هشدار می‌فهمیم که پیامی برای ما آمده است. این پیام‌ها در پیام‌های شخصی یا ورودی ذخیره می‌شوند. ولی فیس‌بوک مدتی است که پیام‌ها را از شما دور می‌کند. این پیام‌ها از نظر شما پنهان هستند. بله، دو صندوق پنهان پیام‌ها وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را بررسی کنید. چند روز قبل، یکی از دوستانم با من تماس گرفت و پرسید چرا به پیام‌هایش پاسخ نمی‌دهم. زیرا او اخیراً به فیس‌بوک پیوسته بود و چند پیام به من داده بود. من گفتم که پیام هایت را ندیده‌ام زیرا آنها را دریافت نکرده‌ام. هر دوی ما از این تضاد تعجب کردیم.  اما بعد از بررسی بیشتر در این مورد، به صندوق‌های پنهانی فیس‌بوک پی بردیم. در اینجا نحوه دستیابی به پیام‌های پنهان در صندوق‌های پنهانی فیس بوک وجود دارد:

  1. برنامه Facebook Messenger را باز کرده و به تب “People” بروید: در سیستم عامل iOS، برگه People در سمت راست برگه “Chats” استصندوق پنهان پیام‌ها
  2. نماد «درخواست ها» را در گوشه بالا سمت راست برنامه پیام رسان پیدا کرده و فشار دهید: نماد درخواست به این شکل است:صندوق پنهان پیام‌ها
  3. “درخواستها” را باز کنید و پیام های پنهان را در مسنجر مشاهده خواهید کرد: این بخش حاوی پیام‌های افرادی است که در دوست شما در Facebook نیستند.
  4. کمی پایین بروید و “پیام‌های فیلتر شده” را پیدا خواهید کرد: Filtered Messages دومین صندوق ورودی مخفی است که شامل پیام‌های هرزنامه احتمالی است.
  5. می‌توانید درخواست‌های پیام را قبول یا رد کنید: تنها کافی‌ست دکمه مربوطه را فشار دهید.

صندوق پنهان پیام‌ها

صندوق پنهان پیام‌ها به شما کمک می‌کند تا از شر هرزنامه و پیام‌های ناخواسته خلاص شوید. اما گاهی اوقات، پیام‌های مهم نیز می‌توانند بخشی از این پوشه باشند، درست مثل پیام‌های دوستم که نشان داده نمی‌شدند. اینکار به دلیل الگوریتم فیس بوک است و پیام‌ها را از حساب‌های هرزنامه احتمالی جدا می‌کند. این امکان را به طور دوره‌ای چک کنید تا پیام های دوستانتان را از دست ندهید.

خوشحال می شویم از سایر مطالب موجود در وبلاگ آلاوی بازدید نمایید.

علی رامرودی
ارسال دیدگاه