با رعایت این نکات از تلفن همراه خود محافظت کنید

محافظت از گوشی

در این مقاله به چند نکته ی بسیار مهم و اساسی در خصوص محافظت از گوشی همراه می پردازیم. امیدواریم با رعایت این نکات گوشی شما هیچوقت دچار صدمه نشود. ما را دنبال کنید.

  1. از محافظ صفحه استفاده کنید

مهمترین قسمت تلفن شما صفحه نمایش است، به محض افتادن گوشی، صفحه شکسته می‌شود و کارکرد خود را از دست میدهد. بهترین راه حل برای این مشکل استفاده از محافظ صفحه است. محافظی که از شیشه معتدل نازک ساخته شده است. این کار باعث می­‌شود که از صفحه نمایش شما محافظت شود و به شما توصیه می‌­شود حتما اینکار را انجام دهید.

ممکن است از این مقاله نیز خوشتان بیاید:

گوریلا گلس صفحه نمایش

  1. از یک قاب با کیفیت خوب استفاده کنید

اگر گوشه گوشیتان دچار خراش شده یا ترک خورده، وقت آن است که یک قاب گوشی بخرید. این قاب باید مناسب و با کیفیت باشد. با این کار محافظت از دستگاه شما به حداکثر می‌رسد و به شدت توصیه می‌شود. این امر همچنین باعث زیبایی ظاهری گوشی شما می‌شود.

  1. دوری از اجسام تیز و برنده

هنگام قرار دادن گوشی موبایل در جیب، تلفن باید از فلز و سایر اجسام سخت دور باشد. مواردی که دارای لبه‌های تیز هستند ممکن است باعث خراشیدن گوشی شما شود. همچنین، اگر شلوار جین لاغر یا تنگ می‌پوشید، سعی کنید از قرار دادن گوشی همراه در جیب عقب خودداری کنید زیرا این کار باعث شکستن آن می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق، همیشه باید تلفن خود را در جیب جداگانه یا جلو قرار دهید.

  1. گوشی را از آب دور نگه دارید

هنگامی که گوشی شما در تماس با آب قرار می‌­گیرد، خیس شده و از کار می‌افتد. این اتفاق در هنگام باران، ساحل و دستان خیس و استخر رخ می‌دهد. اطمینان حاصل کنید که گوشیتان هیچوقت در تماس با آب قرار نمی‌گیرد مگر اینکه تلفن شما ضد آب باشد. زمان هایی وجود دارد که صفحه گوشی شما در معرض هوای مه آلود قرار می‌گیرد و این باعث خراب شدن گوشی می‌شود. همچنین صفحه گوشی همراه خود را در معرض غبار قرار ندهید.

  1.  گوشی خود را محکم نگه دارید

بزرگترین مسئله ای که باعث می‌شود گهگاه تلفن شما آسیب ببیند به خاطر نحوه نگه داشتن گوشی است. دلیل اصلی آسیب ها هم همین است. بنابراین، برای حل این مشکل، تلفن خود را محکم نگه دارید. هرگز تلفن خود را شل نگیرید.

  1. گوشی را بدون مراقبت رها نکنید

زمان‌های خاصی وجود دارد که از گوشیمان استفاده نمی­‌کنیم. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که هرگز موبایل خود را در مکانی رها نمی‌کنید که به راحتی گم شود. همچنین، اطمینان حاصل کنید که هرگز گوشی خود را در دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار نمی‌دهید.

  1. گوشی خود را با احتیاط حمل کنید

مهم‌ترین نکته در اینجا این است که همیشه گوشی یا هر وسیله دیگری را با دقت حمل کنید. گوشی‌های هوشمند، بسیار در معرض آسیب هستند. گاهی اوقات دست ها یا جیب ها برای نگهداری آنها همیشه قابل اعتماد نیستند. بنابراین، مطمئن شوید که گوشی خود را به روشی دقیق حمل می‌کنید.

  1. در شرایط بد آب و هوایی از گوشی استفاده نکنید

اگر تلفن شما در معرض دمای گرم و سرد قرار دارد، به راحتی آسیب می‌بیند. سردی و گرمی هوا به باتری آسیب می‌رساند و به اجزای داخلی دستگاه صدمه می‌­زند که همین امر منجر به از دست رفتن اطلاعات و کاهش عمر باتری می‌شود. شما نمی‌خواهید این اتفاق بیفتد؟ بنابراین بهترین راه حل این است که موبایل خود را در معرض شرایط بد آب و هوایی قرار ندهید و هرگز آن را بدون مراقبت رها نکنید.

امیدوارم نکات گفته شده در رابطه با محافظت از گوشی همراه برای شما جذاب بوده باشد.

علی رامرودی
ارسال دیدگاه