نحوه بارگیری و ذخیره تصاویر موجود در سند Google Docs

بارگیری سند Google Docs

Google Docs برای همکاری بسیار مناسب است‌، اما دانلود تصاویری که در سند بارگذاری شده‌اند دشوارتر از آن است که باید باشد. خوشبختانه‌، یک روش آسان برای بارگیری عکس های اصلی در رایانه  Windows 10 ،‌Mac یا Linux وجود دارد. در حالی که نمی‌توانید تصاویر منفرد را از Google Docs بارگیری کنید (یا حداقل خیلی راحت نیست)‌، می‌توانید همه آنها را با یک حرکت Export کنید. شما می‌توانید این کار را با بارگیری سند Google Docs خود به عنوان یک صفحه وب فشرده در قالب HTML‌، با هر محتوای دیگری (مانند تصاویر) که به طور جداگانه ذخیره شده است‌، انجام دهید.

برای این کار‌، سند Google Docs را که حاوی تصاویر مورد نیاز شما برای بارگیری هست، باز کنید. از نوار منوی بالا‌، روی File> Download> Web Page (.html، zip) کلیک کنید.

بارگیری سند Google Docs

پس از چند ثانیه‌، Google Docs سند شما را به صورت فایل zip فشرده و Export می‌کند‌، سپس باید با استفاده از File Explorer (در ویندوز) یا Archive Utility (در Mac) می‌توانید آنرا استخراج کنید. محتویات استخراج شده سند شما را که به عنوان یک فایل HTML ذخیره شده است‌، همراه با تصاویر ذخیره شده جداگانه در پوشه “تصاویر” نشان می‌دهد. تصاویر بارگیری سند Google Docs به ترتیب پرونده‌های JPG با نام پرونده‌های پی در پی (image1.jpg ،‌image2.jpg و غیره) به ترتیب تصادفی Export می‌‌شوند.

بارگیری سند Google Docs

پس از بارگیری‌، می‌توانید تصاویر را ویرایش کرده و دوباره در سند خود وارد کنید. همچنین می‌توانید از آنها در جای دیگر استفاده کنید. امیدوارم این مطلب مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. خوشحال می‌شوم از سایر مطالب موجود در وبلاگ بازدید نمایید.

Source:https://Howtogeek

علی رامرودی
ارسال دیدگاه