همه آنچه که باید در مورد شکاف اطلاعاتی کاربران فیسبوک بدانید

اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیس بوک

اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیس بوک به صورت آنلاین به بیرون راه پیدا کرد. این آمار بسیار نگران کننده است زیرا درصد بسیار زیادی از جمعیت را شامل می‌شود. بنابراین باید بررسی کنید که آیا حساب یا شماره تلفن شما نیز جزو این افشاگری بوده است یا نه. ما به شما نشان خواهیم داد تا بتوانید از خود محافظت کنید.

چه داده‌هایی به سرقت رفته است؟

اولین چیزی که احتمالاً می‌خواهید بدانید این است که چه نوع اطلاعاتی منتشر شده است. داده‌ها تقریباً هر آنچه در حساب شما موجود است را شامل می‌شوند. نام کامل‌، شماره تلفن‌، مکان ها‌، تاریخ تولد‌، آدرس‌های ایمیل‌، وضعیت رابطه و … . این اطلاعات شخصی بصورت آنلاین منتشر شده است و هر کسی می‌تواند به طور رایگان به آن دسترسی پیدا کند‌، اگر بداند کجا جستجو کند. اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیس بوک مبتلا از ایالات متحده‌، انگلستان‌، هند و بیش از 100 کشور دیگر هستند. اساساً‌، اگر حساب کاربری فیس بوک دارید، این قضیه باید شما را نگران کند.

اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیس بوک

منشأ این نقض امنیتی خاص به اوایل سال 2020 برمی‌گردد.

  1. چگونه بررسی کنیم شماره تلفن شما توسط فیس بوک به سرقت رفته است؟

ابتدا با شماره تلفن شروع می‌کنیم. شما می‌توانید از وب سایتی به نام “اخبار هر روز” استفاده کنید تا بررسی کنید شماره تلفن شما در این نشت وجود دارد یا خیر. در یک مرورگر وب مانند Google Chrome به وب سایت مورد نظر رفته و شماره تلفن خود را در جعبه متن وارد کنید. پس از اتمام “بررسی” را کلیک کنید.

اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیس بوک

اگر شماره تلفن شما در این قسمت قرار نداشت، پیامی را در زیر مشاهده خواهید کرد که می‌گوید: “نتیجه: شماره تلفن شما در داده نیست”.

اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیس بوک

اگر شماره شما در آن گنجانده شده است‌، باید حداقل گذرواژه حساب Facebook خود را تغییر دهید. ما همچنین توصیه می‌کنیم در صورت امکان از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید.

  • چگونه بررسی کنیم آدرس ایمیل شما توسط فیس بوک به سرقت رفته است؟

برای بررسی اینکه آدرس ایمیل شما درز کرده است یا خیر، از وب سایتی با عنوان “آیا من دفع شده‌ام” استفاده خواهیم کرد. در یک مرورگر وب مانند Google Chrome به وب سایت گفته شده بروید. آدرس ایمیلی را که نگران آن هستید وارد کنید و روی “Pwned؟” کلیک کنید.

اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیس بوک

به پایین صفحه بروید و به دنبال فیس بوک بگردید. اگر آن را نمی بینید‌، تحت تأثیر نشت اخیر قرار نگرفتید.

اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیس بوک

اگر فیس بوک را در لیست مشاهده کردید، یا نگران افشاگری های دیگری هستید، بهتر است رمز عبور خود را تغییر دهید و در صورت امکان از تأیید اعتبار دو عاملی استفاده کنید. در بخش وبلاگ مطالب بسیار کاربردی تری را برایتان آماده کرده ایم. خوشحال می‌شویم از اینجا بازدید نمایید.

Source:https://HowtoGeek

علی رامرودی
ارسال دیدگاه