نکات لازم برای خرید و نگهداری باتری!

باتری موبایل

تقریباً همه تلفن همراه دارند و بسیاری از مردم دو تلفن یا حتی بیشتر دارند. ما عادت کرده ایم که دائما “در تماس باشیم” با این حال، ناامیدکننده است که چنین تحرکی به دلایل اساسی مانند تخلیه باتری ناگهانی به دلیل عدم نگهداری باتری از بین برود.

همه ما مواردی را به یاد داریم که باتری تلفن همراه در بدترین لحظه به ما ضد حال زده و باعث خاموشی گوشی شده است.

همچنین هر باتری گوشی پس از مدتی دیگر آن کارکرد سابق را ندارد.

امروز با نکاتی درباره نحوه انتخاب باتری برای تلفن همراه خودآشنا می شوید.

باتری تلفن همراه منبع اصلی برق دستگاه است. پارامترهای اساسی زیر را برای باتری تلفن های هوشمند در نظر بگیرید:

۱- انواع باتری

متداول ترین انواع باتری به قرار زیر است:

  • نیکل کادمیوم (NiCd)
  • نیکل-هیدرید فلز (NIMH)
  • یون لیتیوم (Li-ion)
  • پلیمر لیتیوم (Li-pol)
  • باتری های Ni-Cd یا NiMH را می توانید در دستگاه های خانگی مانند چرخ گوشت پیدا کنید. تقریباً تمام تلفن های همراه مجهز به باتری های یون لیتیوم (Li-ion) هستند. باتری های لیتیوم پلیمر (Li-pol) جدیدترین نوع باتری است که اخیراً عرضه شده است.

قبل از خرید باتری جدید برای تلفن همراه خود، کتابچه راهنمای کاربر مربوطه را بررسی کنید تا بدانید از چه نوع باتری پشتیبانی می کند.

Battery-Of-Mobile

۲- ظرفیت باتری

ظرفیت باتری معیاری است که نشان می دهد این باتری برای مدتی چه مقدار برق می تواند به بیرون بدهد.

ظرفیت تلفن ها بر حسب میلی آمپر ساعت (MAh) اندازه گیری می شود. ظرفیت بیشتر باتری، مدت زمان طولانی تری را بدون شارژ مجدد فراهم می کند.

ظرفیت بالا خیال شما را از بابت”آفلاین” ماندن، راحت می کند، زیرا مدت زمان بیشتری را می توانید در حالت آنلاین به سر ببرید.

توجه داشته باشید که ظرفیت باتری باید براساس ویژگی های گوشی و شدت استفاده از آن انتخاب شود.

اگر تلفن ساده ای دارید و خیلی اوقات تماس برقرار نمی کنید و از رسانه به طور فعال استفاده نمی کنید، می توانید باتری با ظرفیت استاندارد خریداری کنید. برعکس اگر تلفن هوشمند خوبی دارید و از آن  به معنی واقعی کلمه”کاملا” استفاده می کنید، بهتر است باتری با ظرفیت بالا و به اصطلاح “عمر طولانی” تهیه نمایید.

به طور متوسط ​​با استفاده از شرایط معمولی، میزان شارژ باتری های تلفن جدید می تواند برای حدود ۳ تا ۴ روز کافی باشد. بهترین باتری گوشی های هوشمند می تواند تا ۷ روز کار کند.

۳- ولتاژ باتری

برای باتری تلفن ها، ولتاژ اساساً یک استاندارد است. این مورد برای خریدارانی که همه جوانب را بررسی می کنند، بسیار اساسی است.

۴- سازنده باتری

اگر صادقانه بگویم، بیشتر باتری ها در چین ساخته می شوند اما کیفیت آنها می تواند کاملا متفاوت باشد. بهترین راه برای خرید یک باتری جدید عالی، خرید آن از فروشگاه تولید کننده یا فروشگاه معتبر مخصوص باتری موبایل است.

با تمام موارد گفته شده گارانتی محصول را فراموش نکنید.

Battery-Of-Mobile

پس از خرید، توصیه های ساده ولی کلیدی زیر را برای کارکرد بهتر و نگهداری باتری در نظر داشته باشید:

  1. اگر باتری خیلی سرد یا خیلی گرم است، آنرا هرگز به شارژ نزنید.(بعنوان مثال اگر ظهر زمانیکه از سرکار به خانه بر میگردید به دلیل گرما هوا و نیز در جیب بودن گوشی طبیعتا دمای گوشی بالا می رود و باتری اصطلاحا داغ می شود، در اینجور موارد اصلا توصیه نمی شود گوشی را به شارژ بزنید).
  2. از نفوذ رطوبت در باتری خودداری کنید.
  3. باتری های نیکل-هیدرید فلز (NIMH) و نیکل کادمیوم (NiCd) باید فقط پس از تخلیه کامل شارژ شوند.
  4. باتری های لیتیوم-یون (Li-ion) و لیتیوم-پلیمر (Li-pol) بدون توجه به سطح باتری می توانند شارژ شوند.

امیدواریم با رعایت نکات ساده ولی اساسی گفته شده در این مقاله، خرید خوبی انجام دهید و به بهترین نحو از باتری دستگاه استفاده کنید.

اگر این مطلب مورد پسند شما قرار گرفته است، خوشحال می شویم نظر خود را ثبت کنید و مطلب را با سایر دوستان خود به اشتراک بگذارید.

کلیدواژه : Batteryباتری
علی رامرودی
ارسال دیدگاه