با صدای خود در اندروید تایپ نمایید + آموزش کامل

با صدا در اندروید تایپ کنید

صفحه کلید لمسی همیشه بهترین راه برای وارد کردن متن نیست. گاهی اوقات زمان کمی برای تایپ دارید یا اینکه دستتان بند است و مجبورید که از این ویژگی استفاده کنید.به طور کلی تایپ با صدا در اندروید بسیار مفید است.

نحوه تایپ با صدا در اندروید

مانند بسیاری از موارد موجود در گوشی‌های اندرویدی، تایپ با صدا در اندروید تا حد زیادی به برنامه هایی که استفاده می‌کنید بستگی دارد. صفحه کلید جهانی که همه دستگاه های Android داشته باشند وجود ندارد. با این حال‌، “Gboard” خود Google احتمالاً بهترین گزینه است و بسیاری از صفحه کلیدهای دیگر صدا به متن را به روشی مشابه رفتار می‌کنند. به همین دلیل، ما از Gboard استفاده خواهیم کرد‌، اما بسیاری از برنامه های صفحه کلید Android دارای ویژگی های تبدیل صدا به متن هستند. شما باید بتوانید از این راهنما به عنوان دستورالعمل های آزاد برای آن برنامه ها استفاده کنید.

ابتدا مطمئن شوید که Gboard را از فروشگاه Google Play بارگیری و نصب کرده و به عنوان صفحه کلید پیش فرض روی تلفن هوشمند یا رایانه لوحی Android خود تنظیم کرده اید.

ویژگی تایپ صوتی باید از ابتدا فعال باشد‌، اما برای اطمینان دوباره بررسی می‌کنیم. برای نمایش صفحه کلید‌، یک جعبه متن وارد کنید و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

تایپ با صدا در اندروید

بعد از آن “تایپ صوتی” را از فهرست تنظیمات انتخاب کنید.

تایپ با صدا در اندروید

مطمئن شوید ضامن در بالای صفحه فعال باشد.

تایپ با صدا در اندروید

با این کار‌، می‌توانیم از ویژگی تایپ صوتی استفاده کنیم. برای ظاهر شدن صفحه کلید‌، مجدداً یک جعبه متن وارد کنید. برای شروع دیکته پیام‌، روی نماد میکروفون ضربه بزنید.

تایپ با صدا در اندروید

اگر برای اولین بار است که از این ویژگی استفاده می‌کنید‌، از شما خواسته می‌شود به Gboard اجازه ضبط صدا را بدهید. با ضربه زدن روی دکمه “هنگام استفاده از برنامه” به آن اجازه دهید که ادامه دهد.

تایپ با صدا در اندروید

Gboard شروع به گوش دادن می‌کند و شما می‌توانید آنچه را که می‌خواهید “تایپ” کنید‌، بگویید. برای توقف دوباره روی میکروفن ضربه بزنید.

تایپ با صدا در اندروید

تایپ با صدا در اندروید به اتمام رسیده است صدای شما به متن ترجمه می‌شود‌، این یک روش عالی برای تایپ کردن بدون استفاده از دست در Android است.

Source:HowToGeek

علی رامرودی
ارسال دیدگاه